ICON CİLT DOKUSU YENİLEME

ICON 

Çatlak tedavisinde FDA onayına sahip tek cihaz.

Cilt gençleştirme, leke tedavisi, yara ve yanık izi tedavisi, damar tedavisini tek çatı altında toplayan çığır açan teknoloji.


ICON NEDİR?

Cilt gençleştirme, cilt yenileme, kırışıklık tedavisi, iz tedavisi (cerrahi, yanık, akne izleri), çatlak tedavisi, leke tedavisi, kılcal damar tedavisi, portwine, rosacea  tedavisini tek bir platformda sunan çığır açıcı bir sistemdir.

Icon yenilikçi teknolojiler ile fraksiyonel lazerin mükemmel bir birleşimidir. Kullanılan ileri teknoloji sayesinde fraksiyonel lazer enerjisi cilt altına daha yüksek bir şekilde iletilir. Böylece ciltte kolajen üretimi optimum seviyede tetiklenir ve daha etkili, daha kalıcı sonuçlar elde edilir.


ICON UYGULAMASI NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR?

Endüstrideki tek melanin ölçer, Skintel yardımıyla ciltteki melanin oranı ölçülerek işleme başlanır, bu sayede her hastanın kendi özel melanin oranına uygun kişiselleştirilmiş uygulama yapılır.

Icon’un soyucu olmayan özelliği sayesinde cilt yüzeyinde hiçbir travma yaratılmadan, enerji kaynaklı ısı cildin alt katmanlarına ulaşır.  Cilt yüzeyinde leke, cilt tonu düzensizlikleri tedavi edilirken, cildin alt tabakasında da kolajen üretimi tetiklenerek cilt gençleştirme ve yenileme sağlanır.

Cilt ısıtılarak kontrollü bir şekilde ısı hasarı yaratıldığında cildin kendini yenileme sistemi de tetiklenir. Cilt daha pürüzsüz, ışıltılı ve sağlıklı bir hale gelir.


ICON UYGULAMASININ HERHANGİ BİR YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

Soyucu özelliği olmadığından yan etki riski düşük, tedavi edici etkisi yüksek olan bu lazer sistemi tüm kullanım alanlarında FDA onayına sahiptir. Cilt çatlaklarında ise FDA onayına sahip tek lazerdir.


ICON UYGULAMASI KİM TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLİR? UYGULAMA SÜRESİ NE KADARDIR? KAÇ SEANS UYGULANIR?

Icon uygulaması uzman doktor tarafından gerçekleştirilir.

Uygulama süresi uygulanan tedaviye göre değişiklik gösterir. (5-30dak.)

Tedavi edilen cilt problemine ve cildin ihtiyacına göre 3 hafta ara ile 3-4 seans önerilir.


UYGULAMA SONRASINDA HASTA HEMEN SOSYAL YAŞAMINA GERİ DÖNEBİLİR Mİ?

Uygulamadan sonra tedavi alanında hafif kızarıklık, ödem ve sıcaklık hissi oluşabilir. Ancak bu etkiler geçicidir, hasta hemen sosyal yaşamına geri dönebilir.

ICON UYGULAMASI AĞRILI BİR UYGULAMA MIDIR?

Tedaviden 30 dakika önce uygulanan lokal anestezik krem ile hasta uygulamaya hazırlanır.

Isıyı 5 °C’de sabit tutan kontak soğutma sayesinde hasta ağrı veya acı hissetmez.