PRP

PRP 


PRP NEDİR?

Platelet Rich Plasma (trombositlerden zengin plazma ) kelimelerinin kısaltılması olan PRP kendi kanımızdan elde edilen trombosit bakımından zengin kan sıvısıdır.


PRP HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?

 Göz altı dahil tüm yüze uygulanan medikal bir işlemdir.


PRP NE İŞE YARAR?

PRP uygulaması ile uygulama yapılan bölgedeki cilt dokusunun hücresel üretimi düzenlenmekte, doku üretiminde artış ve canlanma sağlanmaktadır.

PRP uygulaması ile; yüz, boyun, el ve vücuttaki ince çizgi ve kırışıklıkların giderilmesinin yanı sıra  cilt gençleştirme, ciltteki akne ve leke izlerinin tedavisi amaçlanır.

PRP saç dökülmesinin tedavisinde kullanıldığında saç yoğunluğunu arttırma etkisinin yanı sıra, bazı vakalarda saç beyazlamasına da olumlu etkileri olduğu gözlenmiştir.


PRP UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

Hastadan alınan az miktarda kan santrifüj edilerek trombositleri ayrıştırılır.

Santrifüj işleminden sonra elde edilen trombositlerden zengin plazma, gerekli bölgelere uzman doktorumuz  tarafından özel iğne ile enjekte edilerek uygulanır.

PRP tedavisinin canlandırıcı ve gençleştirici etkisi uygulamanın hemen ardından görülür.


PRP İŞLEMİ HANGİ SIKLIKLA TEKRARLANIR?

Uzman doktorumuzun tarafından her hastaya özel bir PRP tedavi planı belirlenmekle birlikte genellikle tedavinin yılda 3-4 kez tekrarlanması önerilir.

PRP diğer estetik uygulamaları ile kombine edilip etkisi arttırılabilecek bir tedavi yöntemidir. Cildin yapısına ve hasarına göre hekim tarafından belirlenen seanslar genelde 2-3 hafta aralıklarla 3-6 seans olarak uygulanır. 7-8 ay sonra idame seansı olarak işlem tekrar edilir.(Saç PRP ?)